Земельна ділянка, як і будь-який об’єкт цивільних прав, має свій грошовий еквівалент.
Так, чинне законодавство України визначає, що залежно від підстав застосування грошова оцінка землі може бути нормативною або експертною.
Земля – це товар, тому має бути механізм, як визначити її ринкову вартість. Експертна оцінка застосовується при укладенні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок.
Процедура її проведення регламентована законом та проводиться суб’єктами, які отримали відповідне кваліфікаційне свідоцтво. Як результат, оцінювачі готують звіт.
Натомість нормативна грошова оцінка є базою для розрахунку земельного податку, орендної плати, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок.
Алгоритм її розроблення є дещо складнішим, натомість отримання інформації про неї передбачає вчинення меншої кількості юридичних кроків.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Не зважаючи на досить різні процедурні моменти, на практиці досить часто виникають труднощі з отриманням як нормативної, так і експертної оцінки. У такому випадку задля якнайшвидшого досягнення кінцевої мети варто залучати до співпраці кваліфікованих спеціалістів, які оперативно та якісно забезпечать Клієнту бажаний результат.
В сфері «Нерухомість та будівництво»
Переможець у номінаціі «Будівництва та нерухомості»
За версією Ukrainian Real Estate Club
5 місце в «Практиці нерухомості»
5 місце в практиці «Земельного права»