Судовий захист права оренди на земельні ділянки
у спорах про визнання недійсними рішень про передачу в оренду земельної ділянки, а також визнання недійсними самих договорів оренди
Замовити послугу

Закоренілий бюрократичний апарат органів державної влади та місцевого самоврядування, а також корупційна складова в питаннях розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності вже давно стали загальновідомими фактами. В цих умовах бізнесу доводиться витрачати невиправдано багато часу для отримання в користування (оренду) бажаної земельної ділянки державної чи комунальної власності. Фактично, бізнес, який готовий інвестувати кошти в розбудову інфраструктури міст України, змушений додатково нести витрати коштів та часу для отримання такої можливості.
Після отримання бажаного рішення органу місцевого самоврядування про передачу в оренду земельної ділянки, залишається лише підписати такий договір та користуватися ділянкою на умовах даного договору.
Однак вказані рішення про передачу земельних ділянок в оренду, а також самі договори оренди землі дуже часто стають предметом судових спорів. За багаторічний досвід участі у судових спорах щодо договорів оренди можна виділити кілька основних моментів.

Детальніше

Перший – це те, що ініціюють такі спори переважно органи прокуратури, конкуренти по бізнесу руками псевдоактивістів або жителі певного району чи місцевості, якщо йде мова про рішення щодо передання землі в оренду. Із вимогами щодо розірвання договорів оренди часто звертається і сам орган, рішенням якого така ділянка була передана в оренду.
Другий – це те, що підставами таких позовів може бути безліч як реальних доводів, так і неіснуючих, починаючи від процедурних порушень при прийнятті рішення та закінчуючи неправомірним переведенням землі із однієї категорії до іншої або порушенням умов договору оренди землі.
У будь-якому випадку, в разі задоволення таких позовів, що стосуються орендних правовідносин, єдиним хто несе моральні, матеріальні та ресурсі втрати, є орендар, тобто, бізнес. Фактично, весь час, витрачений на отримання ділянки в оренду, кошти, які інвестувалися у проєктну документацію, можуть бути зведені нанівець без сплати жодної компенсації та повернення коштів, в тому числі орендної плати.

Детальніше

Такі великі ризики просто зобов’язують не зволікати із залученням юридичного радника у випадку судового спору щодо бізнесу та землі. Тільки своєчасне залучення юридичних радників та згуртована робота щодо збирання доказів та формування правової позиції зможе принести позитивний результат розгляду справи.
Команда юридичної фірми ТОТУМ володіє значним досвідом участі у судових процесах, які пов’язані із орендними правовідносинами, в тому числі щодо визнання недійсними рішень чи розірвання договорів оренди. Відпрацьований алгоритм дій щодо захисту прав Клієнтів у вказаній категорії спорів дає нам можливість оперативно включатися в роботу та якісно і впевнено захищати права Клієнтів у судах.

Детальніше
Ефективні юридичні рішення для бізнесу

  Залишити заявку

  Наші реалізовані проєкти
  2000+ реалізованих кейсів
  Дивитися кейси
  Хочу так само
  ПрАТ «Столичний завод шампанських вин»
  Одному з найбільших українських підприємств виноробної промисловості в найкоротші терміни зменшено на 75% витрати з оплати за землю шляхом внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру про код цільового призначення землі.
  ТОВ «К.А.Н. ДЕВЕЛОПМЕНТ»
  ЖК «Файна-Таун» - яскравий представник сучасного підходу до будівництва житла. До проєктування даного ЖК була долучена і наша компанія.
  ТОВ «ЮНІТ ХОЛДІНГС»
  Провели комплексний юридичний аудит поточного стану землекористування для City in city, розробили правові механізми оформлення прав на земельні ділянки з бажаним цільовим призначенням для містобудівних потреб відповідно до затвердженої містобудівної документації (ДПТ) з урахуванням необхідності оптимізації плати за землю в майбутньому.
  Wog
  Консультування з питань оподаткування щодо орендної плати за земельні ділянки та земельного податку.
  Автосоюз
  Юридичний супровід оформлення права на земельну ділянку на площі Либідській у Голосіївському районі міста Києва компанії, що входить до групи «Автосоюз» - офіційного дилера Volkswagen в Україні.
  Група компаній «Автоленд»
  Скасування в судовому порядку неправомірно донарахованої суми податків, страхових внесків та штрафних санкцій на загальну суму 1,4 млн грн.
  Sobi Club
  Консультування з питань застосування містобудівного законодавства та супровід отримання документів дозвільного характеру у сфері будівництва.
  British Motors Ukraine
  Супровід оформлення речового права на земельну ділянку компанії, яка входить до групи British Motors Ukraine, по вул. Кіровоградській, 21а в Голосіївському районі міста Києва.
  ПБГ Ковальська
  Приведення в судовому порядку рішення Київської міської ради «Про передачу у короткострокову оренду земельної ділянки для будівництва житлового комплексу» у відповідність до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
  KAN Development
  Юридичний супровід поділу та зміни цільового призначення земельної ділянки у Дніпровському районі міста Києва.
  Агромат
  Консультування з питань застосування містобудівного законодавства та представництво інтересів у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
  ПАТ «ПОЗНЯКИЖИТЛОБУД»
  Одному з найбільших українських забудовників, який спеціалізується на зведенні елітних житлових комплексів, в мінімальні терміни Юридичною фірмою було відновлено дію договору оренди земельних ділянок.
  ТОВ «Бетон Комплекс»
  Для одного з провідних виробників будівельних матеріалів та забудовника України, в найкоротший період відновлений термін дії договору оренди земельної ділянки, з огляду на специфіку умов, які були зафіксовані в документах Клієнта, а саме, наявність обтяжень у вигляді арешту.
  Укртара
  Консультування з питань перетворення підприємства та оптимізації корпоративного управління.
  ГО «НЕЗАЛЕЖНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ»
  Юридичний супровід створення, державної реєстрації та змін у структурі управління.
  Hippocrates
  Консультування з питань оптимізації управління та внесення змін до установчих документів. Охорона прав інтелектуальної власності та супровід реєстрації торговельної марки «Hippocrates».
  Дніпровська Рів’єра
  Судовий захист права оренди на земельну ділянку в Голосіївському районі міста Києва.
  Творча архітектурна майстерня «Архітекта»
  Судовий захист права користування земельною ділянкою в Оболонському районі міста Києва.
  Київська овочева фабрика
  Консультування з питань поділу та зміни цільового призначення земельної ділянки сільськогосподарського призначення для містобудівних потреб.
  Sobi Club
  Супровід оформлення речового права на земельну ділянку.
  01
  20
  Наші нагороди
  Ми тримаємо лідерство на внутрішньому та зовнішньому ринках. Прагнемо вищого рівня сервісу та впроваджуємо кращі практики юридичних фірм
  В ТОП міжнародного рейтингу LEGAL 500

  В сфері «Нерухомість та будівництво»

  За версією Liga Zakon Awards

  Переможець у номінаціі «Будівництва та нерухомості»

  Юридична фірма року

  За версією Ukrainian Real Estate Club

  «Юридична практика» ТОП-50

  5 місце в «Практиці нерухомості»

  5 місце в практиці «Земельного права»

  Відгуки клієнтів
  Дніпровська Рів’єра

  «За сім років нашої співпраці я жодного разу не пошкодував, що обрав юридичним радником саме цю фірму. За весь період буремних випробувань, що випали на нас, команда фірми «Тотум» завжди ефективно відстоювала наші інтереси, як у конфліктах із правоохоронними органами, так і в спробах рейдерського захоплення нашого бізнесу»

  Компанія «Агромат»

  «Стрімкий розвиток нашого бізнесу зумовив необхідність нарощування наших потужностей. Команда юридичних радників Тотум професійно забезпечує нам юридичний супровід цих процесів»

  МЖК «ОБОЛОНЬ»

  «Досвідчена команда професіоналів та майстрів своєї справи. Не один раз допомагали в вирішенні земельних питань, в тому числі в питаннях продовження строків дії договорів оренди земельної ділянки, проведення процедур поділу, відводу земельних ділянок, підготовки необхідних документів для укладення договорів, захист інтересів компанії в суді».

  ПБГ «Ковальська»

  «Промислово-будівельна група «Ковальська» висловлює свою повагу та щиро дякує за багаторічну плідну співпрацю, під час якої фахівці ЮФ «ТОТУМ» зарекомендували себе як команда професіоналів найвищого рівня, які готові надавати якісну та професійну юридичну підтримку в найскладніших питаннях».  

  Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

  Дозвольте висловити щиру подяку особисто партнерам, а також юристам практики Земельного та Аграрного права за проведення грунтовної та високопрофесійної аналітичної роботи щодо можливості розширення території аеропорту.

  01
  05
  Замовити консультацію

   Наші клієнти
   KAN Development
   Агромат
   WOG
   ПБГ Ковальська
   KFC
   Ашан
   Епіцентр
   АТ “ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА”
   Контакти
   01001 , Київ
   провулок Тараса Шевченка, 16
   Напишіть нам