Державна реєстрація прав на нерухоме майно
Замовити послугу

Положеннями чинного законодавства України передбачено, що право власності на об’єкти нерухомого майна та інші речові права, що є похідними від права власності, а також обтяження таких прав, підлягають обов’язковій державній реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

До об’єктів нерухомого майна належать, наприклад, такі об’єкти, як житлові будинки, квартири, нежитлові приміщення та, звісно, земельні ділянки. Слід зауважити, законодавство не містить конкретизованого переліку об’єктів, які мають статус «нерухомість», проте норми законів надають визначення об’єкту нерухомого майна та його основним ознакам. Так, до об’єктів нерухомого майна належать земельні ділянки та всі інші об’єкти матеріального світу, які нерозривно пов’язані із земельними ділянками та які неможливо переміщувати у просторі без зміни їх призначення та без знецінення таких об’єктів.

Детальніше

Обов’язкова державна реєстрація повинна бути здійснена щодо наступних об’єктів:

 • права власності на об’єкт нерухомого майна;
 • речових прав, що є похідними права власності і включають обмежене коло правомочностей, зокрема володіння і користування нерухомістю, проте не надають користувачу права розпоряджатись відповідним об’єктом. Такими похідними від права власності законодавцем визначено, серед іншого, сервітут, емфітевзис, суперфіцій, постійне користування, оренду, суборенду тощо;
 • обтяжень речових прав на нерухомість, що передбачають заборону чи обмеження для власника користуватися чи/і розпоряджатися належною йому нерухомістю. Як приклад найрозповсюдженіших видів обтяжень нерухомості можна навести арешт, іпотеку, податкову заставу, предметом якої є нерухомість тощо.
Детальніше

Власникам та користувачам нерухомості слід мати на увазі, що право власності, інші похідні від права власності речові права на нерухомість та обтяження відповідних прав набувають законної сили тільки після здійснення державної реєстрації таких прав шляхом внесення відомостей до ДРРП.

Окремо слід зазначити, що необхідність проведення реєстрації виникає не лише у разі придбання, передачі речових прав на нерухомість третій особі (укладення договору оренди або сервітуту) або обтяження нерухомого майна, наприклад, іпотекою. Будь-які трансформації з нерухомістю: перепланування, реконструкція, об’єднання та поділ нерухомості, внесення будь-яких змін до характеристик нерухомості мають бути офіційно визнані державою, а відомості про такі зміни мають бути внесені до реєстру.

Адвокати ЮФ «ТОТУМ» володіють рівнем компетенції та досвідом, достатніми для вирішення питань, пов’язаних з державною реєстрацією прав на нерухомість, будь-якого рівня складності

Детальніше
Ефективні юридичні рішення для бізнесу

  Залишити заявку

  Наші реалізовані проєкти
  2000+ реалізованих кейсів
  Дивитися кейси
  Хочу так само
  ПрАТ «Столичний завод шампанських вин»
  Одному з найбільших українських підприємств виноробної промисловості в найкоротші терміни зменшено на 75% витрати з оплати за землю шляхом внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру про код цільового призначення землі.
  ТОВ «К.А.Н. ДЕВЕЛОПМЕНТ»
  ЖК «Файна-Таун» - яскравий представник сучасного підходу до будівництва житла. До проєктування даного ЖК була долучена і наша компанія.
  ТОВ «ЮНІТ ХОЛДІНГС»
  Провели комплексний юридичний аудит поточного стану землекористування для City in city, розробили правові механізми оформлення прав на земельні ділянки з бажаним цільовим призначенням для містобудівних потреб відповідно до затвердженої містобудівної документації (ДПТ) з урахуванням необхідності оптимізації плати за землю в майбутньому.
  Wog
  Консультування з питань оподаткування щодо орендної плати за земельні ділянки та земельного податку.
  Автосоюз
  Юридичний супровід оформлення права на земельну ділянку на площі Либідській у Голосіївському районі міста Києва компанії, що входить до групи «Автосоюз» - офіційного дилера Volkswagen в Україні.
  Група компаній «Автоленд»
  Скасування в судовому порядку неправомірно донарахованої суми податків, страхових внесків та штрафних санкцій на загальну суму 1,4 млн грн.
  Sobi Club
  Консультування з питань застосування містобудівного законодавства та супровід отримання документів дозвільного характеру у сфері будівництва.
  British Motors Ukraine
  Супровід оформлення речового права на земельну ділянку компанії, яка входить до групи British Motors Ukraine, по вул. Кіровоградській, 21а в Голосіївському районі міста Києва.
  ПБГ Ковальська
  Приведення в судовому порядку рішення Київської міської ради «Про передачу у короткострокову оренду земельної ділянки для будівництва житлового комплексу» у відповідність до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
  KAN Development
  Юридичний супровід поділу та зміни цільового призначення земельної ділянки у Дніпровському районі міста Києва.
  Агромат
  Консультування з питань застосування містобудівного законодавства та представництво інтересів у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
  ПАТ «ПОЗНЯКИЖИТЛОБУД»
  Одному з найбільших українських забудовників, який спеціалізується на зведенні елітних житлових комплексів, в мінімальні терміни Юридичною фірмою було відновлено дію договору оренди земельних ділянок.
  ТОВ «Бетон Комплекс»
  Для одного з провідних виробників будівельних матеріалів та забудовника України, в найкоротший період відновлений термін дії договору оренди земельної ділянки, з огляду на специфіку умов, які були зафіксовані в документах Клієнта, а саме, наявність обтяжень у вигляді арешту.
  Укртара
  Консультування з питань перетворення підприємства та оптимізації корпоративного управління.
  ГО «НЕЗАЛЕЖНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ»
  Юридичний супровід створення, державної реєстрації та змін у структурі управління.
  Hippocrates
  Консультування з питань оптимізації управління та внесення змін до установчих документів. Охорона прав інтелектуальної власності та супровід реєстрації торговельної марки «Hippocrates».
  Дніпровська Рів’єра
  Судовий захист права оренди на земельну ділянку в Голосіївському районі міста Києва.
  Творча архітектурна майстерня «Архітекта»
  Судовий захист права користування земельною ділянкою в Оболонському районі міста Києва.
  Київська овочева фабрика
  Консультування з питань поділу та зміни цільового призначення земельної ділянки сільськогосподарського призначення для містобудівних потреб.
  Sobi Club
  Супровід оформлення речового права на земельну ділянку.
  01
  20
  Наші нагороди
  Ми тримаємо лідерство на внутрішньому та зовнішньому ринках. Прагнемо вищого рівня сервісу та впроваджуємо кращі практики юридичних фірм
  В ТОП міжнародного рейтингу LEGAL 500

  В сфері «Нерухомість та будівництво»

  За версією Liga Zakon Awards

  Переможець у номінаціі «Будівництва та нерухомості»

  Юридична фірма року

  За версією Ukrainian Real Estate Club

  «Юридична практика» ТОП-50

  5 місце в «Практиці нерухомості»

  5 місце в практиці «Земельного права»

  Відгуки клієнтів
  Дніпровська Рів’єра

  «За сім років нашої співпраці я жодного разу не пошкодував, що обрав юридичним радником саме цю фірму. За весь період буремних випробувань, що випали на нас, команда фірми «Тотум» завжди ефективно відстоювала наші інтереси, як у конфліктах із правоохоронними органами, так і в спробах рейдерського захоплення нашого бізнесу»

  Компанія «Агромат»

  «Стрімкий розвиток нашого бізнесу зумовив необхідність нарощування наших потужностей. Команда юридичних радників Тотум професійно забезпечує нам юридичний супровід цих процесів»

  МЖК «ОБОЛОНЬ»

  «Досвідчена команда професіоналів та майстрів своєї справи. Не один раз допомагали в вирішенні земельних питань, в тому числі в питаннях продовження строків дії договорів оренди земельної ділянки, проведення процедур поділу, відводу земельних ділянок, підготовки необхідних документів для укладення договорів, захист інтересів компанії в суді».

  ПБГ «Ковальська»

  «Промислово-будівельна група «Ковальська» висловлює свою повагу та щиро дякує за багаторічну плідну співпрацю, під час якої фахівці ЮФ «ТОТУМ» зарекомендували себе як команда професіоналів найвищого рівня, які готові надавати якісну та професійну юридичну підтримку в найскладніших питаннях».  

  Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

  Дозвольте висловити щиру подяку особисто партнерам, а також юристам практики Земельного та Аграрного права за проведення грунтовної та високопрофесійної аналітичної роботи щодо можливості розширення території аеропорту.

  01
  05
  Замовити консультацію

   Наші клієнти:
   KAN Development
   Агромат
   WOG
   ПБГ Ковальська
   KFC
   Ашан
   Епіцентр
   АТ “ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА”
   Контакти
   01001 , Київ
   провулок Тараса Шевченка, 16
   Напишіть нам