Подання повідомлення про КІК
Замовити консультацію

Якщо у вас є компанія за кордоном, вам необхідно знати, коли та як подавати повідомлення про контрольовану іноземну компанію (КІК). Ось деякі важливі пункти:

Хто повинен подавати повідомлення про КІК?

Фізичні або юридичні особи-резиденти України повинні подавати повідомлення про КІК у таких випадках:

 • Якщо особа володіє більш ніж 50% часток у зарубіжній юридичній особі.
 • Якщо особа володіє більш ніж 10% часток, а разом з іншими резидентами України володіє понад 50% часток у компанії.
 • Якщо особа окремо або спільно з іншими особами контролює фактичну діяльність зарубіжної юридичної особи (наприклад, має право керувати банківським рахунком або підписувати договори від імені компанії).

Володіння може бути як прямим, так і опосередкованим через інші юридичні особи.

Якщо ви проживаєте за кордоном понад 183 дні, ви все ще залишаєтесь податковим резидентом України, тому вам також може знадобитися подання повідомлення про КІК.

Замовити консультацію

 

 

Які компанії потребують подання повідомлення?

Повідомлення треба подавати, якщо право на частку чи фактичний контроль у компанії виникло чи припинилося починаючи з 1 січня 2022 року. Це стосується створення нової компанії, придбання частки в існуючій компанії, продажу частки або ліквідації компанії. Подання повідомлення також необхідно для утворення компанії без статусу юридичної особи.

 

 

 

Замовити консультацію

Які терміни подання повідомлення?
За змінами до Податкового кодексу, внесеними 7 березня 2022 року, змінилися вимоги щодо подачі повідомлення про КІК, і строки подання були призупинені. Згідно з новими змінами, подання повідомлення є обов’язковим у терміни, передбачені законом, незалежно від продовження воєнного стану.

Тому, згідно з законом, ви маєте 60 днів з моменту придбання, зміни, відчуження або ліквідації контрольованої іноземної компанії для подання повідомлення. Якщо ви набули частку у компанії у період з 07.06.2022 року до 25.11 цього ж року, то подати повідомлення потрібно було до 23 січня 2023 року. Якщо ви не подали повідомлення вчасно, є можливість уникнути відповідальності.

Замовити консультацію

Яка відповідальність за неподання?
Штраф за неподання повідомлення про КІК є суттєвим і становить 300 прожиткових мінімумів для працездатної особи (на 1 січня 2023 року це 805 200 грн).

Варто зазначити, що відповідальність настає саме за неподання повідомлення, а не за прострочення його подання. Тому важливо подати повідомлення раніше, ніж податкові органи самі виявлять порушення.

Також варто поспішати з поданням повідомлення про КІК через законопроєкт No 8137, який передбачає штрафи за прострочку. Згідно з цим законопроєктом, кожен день протермінування тягне за собою штраф у розмірі одного прожиткового мінімуму, але не більше 25 розмірів (на 1 січня 2023 року це 67 100 грн). Законопроєкт No 8137 вже прийнято за основу 2 травня 2023 року.

Варто зазначити, що якщо податкові органи виявляють порушення самостійно, штраф нараховуватиметься саме за неподання повідомлення, а не за прострочення, однак законопроєктом No 8137 пропонується зменшити штраф до 50 прожиткових мінімумів.

Замовити консультацію

Отже, якщо ви є власником або співвласником іноземної компанії, не зволікайте з поданням повідомлення про КІК, оскільки при виявленні порушення податковими органами ви ризикуєте отримати значний штраф.

Замовити консультацію
Ефективні юридичні рішення для бізнесу

  Залишити заявку

  Наші реалізовані проєкти
  2000+ реалізованих кейсів
  Дивитися кейси
  Хочу так само
  ПрАТ «Столичний завод шампанських вин»
  Одному з найбільших українських підприємств виноробної промисловості в найкоротші терміни зменшено на 75% витрати з оплати за землю шляхом внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру про код цільового призначення землі.
  ТОВ «К.А.Н. ДЕВЕЛОПМЕНТ»
  ЖК «Файна-Таун» - яскравий представник сучасного підходу до будівництва житла. До проєктування даного ЖК була долучена і наша компанія.
  ТОВ «ЮНІТ ХОЛДІНГС»
  Провели комплексний юридичний аудит поточного стану землекористування для City in city, розробили правові механізми оформлення прав на земельні ділянки з бажаним цільовим призначенням для містобудівних потреб відповідно до затвердженої містобудівної документації (ДПТ) з урахуванням необхідності оптимізації плати за землю в майбутньому.
  Wog
  Консультування з питань оподаткування щодо орендної плати за земельні ділянки та земельного податку.
  Автосоюз
  Юридичний супровід оформлення права на земельну ділянку на площі Либідській у Голосіївському районі міста Києва компанії, що входить до групи «Автосоюз» - офіційного дилера Volkswagen в Україні.
  Група компаній «Автоленд»
  Скасування в судовому порядку неправомірно донарахованої суми податків, страхових внесків та штрафних санкцій на загальну суму 1,4 млн грн.
  Sobi Club
  Консультування з питань застосування містобудівного законодавства та супровід отримання документів дозвільного характеру у сфері будівництва.
  British Motors Ukraine
  Супровід оформлення речового права на земельну ділянку компанії, яка входить до групи British Motors Ukraine, по вул. Кіровоградській, 21а в Голосіївському районі міста Києва.
  ПБГ Ковальська
  Приведення в судовому порядку рішення Київської міської ради «Про передачу у короткострокову оренду земельної ділянки для будівництва житлового комплексу» у відповідність до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
  KAN Development
  Юридичний супровід поділу та зміни цільового призначення земельної ділянки у Дніпровському районі міста Києва.
  Агромат
  Консультування з питань застосування містобудівного законодавства та представництво інтересів у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
  ПАТ «ПОЗНЯКИЖИТЛОБУД»
  Одному з найбільших українських забудовників, який спеціалізується на зведенні елітних житлових комплексів, в мінімальні терміни Юридичною фірмою було відновлено дію договору оренди земельних ділянок.
  ТОВ «Бетон Комплекс»
  Для одного з провідних виробників будівельних матеріалів та забудовника України, в найкоротший період відновлений термін дії договору оренди земельної ділянки, з огляду на специфіку умов, які були зафіксовані в документах Клієнта, а саме, наявність обтяжень у вигляді арешту.
  Укртара
  Консультування з питань перетворення підприємства та оптимізації корпоративного управління.
  ГО «НЕЗАЛЕЖНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ»
  Юридичний супровід створення, державної реєстрації та змін у структурі управління.
  Hippocrates
  Консультування з питань оптимізації управління та внесення змін до установчих документів. Охорона прав інтелектуальної власності та супровід реєстрації торговельної марки «Hippocrates».
  Дніпровська Рів’єра
  Судовий захист права оренди на земельну ділянку в Голосіївському районі міста Києва.
  Творча архітектурна майстерня «Архітекта»
  Судовий захист права користування земельною ділянкою в Оболонському районі міста Києва.
  Київська овочева фабрика
  Консультування з питань поділу та зміни цільового призначення земельної ділянки сільськогосподарського призначення для містобудівних потреб.
  Sobi Club
  Супровід оформлення речового права на земельну ділянку.
  01
  20
  Наші нагороди
  Ми тримаємо лідерство на внутрішньому та зовнішньому ринках. Прагнемо вищого рівня сервісу та впроваджуємо кращі практики юридичних фірм
  В ТОП міжнародного рейтингу LEGAL 500

  В сфері «Нерухомість та будівництво»

  За версією Liga Zakon Awards

  Переможець у номінаціі «Будівництва та нерухомості»

  Юридична фірма року

  За версією Ukrainian Real Estate Club

  «Юридична практика» ТОП-50

  5 місце в «Практиці нерухомості»

  5 місце в практиці «Земельного права»

  Відгуки клієнтів
  Дніпровська Рів’єра

  «За сім років нашої співпраці я жодного разу не пошкодував, що обрав юридичним радником саме цю фірму. За весь період буремних випробувань, що випали на нас, команда фірми «Тотум» завжди ефективно відстоювала наші інтереси, як у конфліктах із правоохоронними органами, так і в спробах рейдерського захоплення нашого бізнесу»

  Компанія «Агромат»

  «Стрімкий розвиток нашого бізнесу зумовив необхідність нарощування наших потужностей. Команда юридичних радників Тотум професійно забезпечує нам юридичний супровід цих процесів»

  МЖК «ОБОЛОНЬ»

  «Досвідчена команда професіоналів та майстрів своєї справи. Не один раз допомагали в вирішенні земельних питань, в тому числі в питаннях продовження строків дії договорів оренди земельної ділянки, проведення процедур поділу, відводу земельних ділянок, підготовки необхідних документів для укладення договорів, захист інтересів компанії в суді».

  ПБГ «Ковальська»

  «Промислово-будівельна група «Ковальська» висловлює свою повагу та щиро дякує за багаторічну плідну співпрацю, під час якої фахівці ЮФ «ТОТУМ» зарекомендували себе як команда професіоналів найвищого рівня, які готові надавати якісну та професійну юридичну підтримку в найскладніших питаннях».  

  Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

  Дозвольте висловити щиру подяку особисто партнерам, а також юристам практики Земельного та Аграрного права за проведення грунтовної та високопрофесійної аналітичної роботи щодо можливості розширення території аеропорту.

  01
  05
  Замовити консультацію

   Наші клієнти
   British Motors Ukraine
   АТБ
   Фармак
   Ашан
   Ceetrus Ukraine
   TERRA AGRO INVEST
   УГМК
   АТ “ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА”
   Укршина
   ТОВ “Київська макаронна фабрика”
   Київський завод шампанських вин
   Калуський комбінат хлібопродуктів
   Композіт
   Епіцентр
   WOG
   АвтоМАЗ-Україна
   УкрАВТО
   UDP
   KDD Group
   ЮНІТ ЖИТЛОІНВЕСТ
   KAN Development
   МЖК Оболонь
   ПБГ Ковальська
   Дніпровська Рів’єра
   Познякижитлобуд
   KFC
   Торгова мережа Сільпо
   Агромат
   Контакти
   01001 , Київ
   провулок Тараса Шевченка, 16
   Напишіть нам