Земельна ділянка, як і будь-яке інше нерухоме майно, має свої індивідуальні характеристики: конфігурацію, площу, цільове призначення.
Роль офіційної реєстрації ділянки переоцінити складно – починаючи від фіксації чітких меж території, правомочностей, які виникають після оформлення її у власність, оренду тощо, закінчуючи оптимізацією податкового навантаження та нівелюванням будь-яких конфліктів з контролюючими органами під час перевірок землекористування.
Однак для набуття статусу об’єкта цивільних прав первинним є вирішення питання способу формування земельної ділянки та, відповідно, проходження обраного алгоритму її відведення.
Залежно від того, яка поточна ситуація склалася у суб’єкта, перелік дій може значно відрізнятися.
Реєстрація землі як окремої одиниці в кадастрі може здійснюватися як шляхом первинного її формування (тобто, попередньо жодних дій не вчинялося, а рішень щодо неї не приймалося), так і шляхом фактично перенесення сформованої земельної ділянки ще до 2013 року до Державного земельного кадастру. Обидва випадки передбачають проведення реєстраційних дій.
Так само має значення мета при первинному відведенні – забудова чи виключно обслуговування вже розміщеного там майна. Особливим спрощеним способом є реєстрація для обслуговування саме житлового будинку.
Кожен випадок індивідуальний і передбачає той чи інший алгоритм дій. А іноді альтернативні. Для кожної ситуації законодавством передбачено обов’язок виконати той чи інший об’єм геодезичних робіт.
Як результат, після того, як земельна ділянка буде зареєстрована в Державному земельному кадастрі, землекористувач зможе обрати правовий титул з певним набором правомочностей для ефективного ведення господарської діяльності та захисту майна, розташованого в її межах.
В сфері «Нерухомість та будівництво»
Переможець у номінаціі «Будівництва та нерухомості»
За версією Ukrainian Real Estate Club
5 місце в «Практиці нерухомості»
5 місце в практиці «Земельного права»