Супровід процедур збільшення/зменшення статутного капіталу товариств
реструктуризація заборгованості у статутний капітал товариства
Замовити послугу

Коли виникає потреба здійснити процедуру збільшення/зменшення статутного капіталу товариства, не слід нехтувати допомогою кваліфікованих фахівців.

Слід пам’ятати, що зміни щодо збільшення/зменшення розміру статутного капіталу товариства підлягають державній реєстрації, і саме від правильного юридичного оформлення здійснення відповідних змін з урахуванням всіх вимог чинного законодавства залежить прийняття рішення щодо їх реєстрації.

Юристи практики Корпоративного та податкового права підготують пакет документів, що повністю відповідає законодавчим вимогам та нададуть правову допомогу щодо безпосереднього супроводу процедури збільшення/зменшення статутного капіталу в найкоротші строки.

Детальніше

Питання, що виникають під час реалізації прийнятого рішення:

 1. За рахунок яких джерел здійснюється збільшення статутного капіталу товариства?
 2. Способи (шляхи) збільшення статутного капіталу АТ (проаналізувавши ситуацію Клієнта юристи надають рекомендації стосовно обрання конкретного способу реалізації прийнятого ним рішення: шляхом підвищення номінальної вартості акцій чи додаткової емісії акцій існуючої номінальної вартості);
 3. Ціна розміщених акцій (варто врахувати обмеження, які встановлені щодо формування ціни при розміщенні акцій);
 4. Обмеження щодо проведення процедури збільшення статутного капіталу (як і в АТ, так і в ТОВ не допускається збільшення статутного капіталу, у випадку коли власником частки/пакету акцій є саме товариство; вклади внесені не в повному обсязі або взагалі не внесені. (Важливо! Чинне законодавство надає учасникам ТОВ право встановлювати додаткові обмеження);
Детальніше

5. Способи (шляхи) збільшення статутного капіталу ТОВ;

6. Порядок прийняття рішення органом управління товариства та питання, що обов’язково мають бути відображені у такому рішенні (загальна сума збільшення, коефіцієнт співвідношення, запланований розмір, строки тощо);

7. Шляхи зменшення статутного капіталу АТ (юристи у процесі надання послуги допоможуть Клієнту визначитися, яким способом краще провести дану процедуру);

Варто врахувати, що при проведені зазначених процедур необхідно зберегти співвідношення номінальної вартості часток учасників.

Зверніть увагу, що у випадку, якщо вартість чистих активів Товариства знизилась більше ніж на 50% – обов’язково слід прийняти рішення про зменшення статутного капіталу.

 1. Повідомлення кредиторів товариства про зменшення статутного капіталу (порядок, строки тощо).
Детальніше

Окремим питанням є реструктуризація заборгованості у статутний капітал товариства, що полягає в зарахуванні грошових вимог в обмін на частку (пакет акцій) в товаристві. Даний механізм погашення заборгованості має свою специфіку, що залежить безпосередньо від організаційно-правової форми та здійснюється у кожному товаристві по-різному. Саме тому, Клієнту необхідно звернутися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів, які проведуть детальний аналіз його ситуації та здійснять комплексний супровід проєкту.

Детальніше
Ефективні юридичні рішення для бізнесу

  Залишити заявку

  Наші реалізовані проєкти
  2000+ реалізованих кейсів
  Дивитися кейси
  Хочу так само
  ПрАТ «Столичний завод шампанських вин»
  Одному з найбільших українських підприємств виноробної промисловості в найкоротші терміни зменшено на 75% витрати з оплати за землю шляхом внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру про код цільового призначення землі.
  ТОВ «К.А.Н. ДЕВЕЛОПМЕНТ»
  ЖК «Файна-Таун» - яскравий представник сучасного підходу до будівництва житла. До проєктування даного ЖК була долучена і наша компанія.
  ТОВ «ЮНІТ ХОЛДІНГС»
  Провели комплексний юридичний аудит поточного стану землекористування для City in city, розробили правові механізми оформлення прав на земельні ділянки з бажаним цільовим призначенням для містобудівних потреб відповідно до затвердженої містобудівної документації (ДПТ) з урахуванням необхідності оптимізації плати за землю в майбутньому.
  Wog
  Консультування з питань оподаткування щодо орендної плати за земельні ділянки та земельного податку.
  Автосоюз
  Юридичний супровід оформлення права на земельну ділянку на площі Либідській у Голосіївському районі міста Києва компанії, що входить до групи «Автосоюз» - офіційного дилера Volkswagen в Україні.
  Група компаній «Автоленд»
  Скасування в судовому порядку неправомірно донарахованої суми податків, страхових внесків та штрафних санкцій на загальну суму 1,4 млн грн.
  Sobi Club
  Консультування з питань застосування містобудівного законодавства та супровід отримання документів дозвільного характеру у сфері будівництва.
  British Motors Ukraine
  Супровід оформлення речового права на земельну ділянку компанії, яка входить до групи British Motors Ukraine, по вул. Кіровоградській, 21а в Голосіївському районі міста Києва.
  ПБГ Ковальська
  Приведення в судовому порядку рішення Київської міської ради «Про передачу у короткострокову оренду земельної ділянки для будівництва житлового комплексу» у відповідність до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
  KAN Development
  Юридичний супровід поділу та зміни цільового призначення земельної ділянки у Дніпровському районі міста Києва.
  Агромат
  Консультування з питань застосування містобудівного законодавства та представництво інтересів у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
  ПАТ «ПОЗНЯКИЖИТЛОБУД»
  Одному з найбільших українських забудовників, який спеціалізується на зведенні елітних житлових комплексів, в мінімальні терміни Юридичною фірмою було відновлено дію договору оренди земельних ділянок.
  ТОВ «Бетон Комплекс»
  Для одного з провідних виробників будівельних матеріалів та забудовника України, в найкоротший період відновлений термін дії договору оренди земельної ділянки, з огляду на специфіку умов, які були зафіксовані в документах Клієнта, а саме, наявність обтяжень у вигляді арешту.
  Укртара
  Консультування з питань перетворення підприємства та оптимізації корпоративного управління.
  ГО «НЕЗАЛЕЖНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ»
  Юридичний супровід створення, державної реєстрації та змін у структурі управління.
  Hippocrates
  Консультування з питань оптимізації управління та внесення змін до установчих документів. Охорона прав інтелектуальної власності та супровід реєстрації торговельної марки «Hippocrates».
  Дніпровська Рів’єра
  Судовий захист права оренди на земельну ділянку в Голосіївському районі міста Києва.
  Творча архітектурна майстерня «Архітекта»
  Судовий захист права користування земельною ділянкою в Оболонському районі міста Києва.
  Київська овочева фабрика
  Консультування з питань поділу та зміни цільового призначення земельної ділянки сільськогосподарського призначення для містобудівних потреб.
  Sobi Club
  Супровід оформлення речового права на земельну ділянку.
  01
  20
  Наші нагороди
  Ми тримаємо лідерство на внутрішньому та зовнішньому ринках. Прагнемо вищого рівня сервісу та впроваджуємо кращі практики юридичних фірм
  В ТОП міжнародного рейтингу LEGAL 500

  В сфері «Нерухомість та будівництво»

  За версією Liga Zakon Awards

  Переможець у номінаціі «Будівництва та нерухомості»

  Юридична фірма року

  За версією Ukrainian Real Estate Club

  «Юридична практика» ТОП-50

  5 місце в «Практиці нерухомості»

  5 місце в практиці «Земельного права»

  Відгуки клієнтів
  Дніпровська Рів’єра

  «За сім років нашої співпраці я жодного разу не пошкодував, що обрав юридичним радником саме цю фірму. За весь період буремних випробувань, що випали на нас, команда фірми «Тотум» завжди ефективно відстоювала наші інтереси, як у конфліктах із правоохоронними органами, так і в спробах рейдерського захоплення нашого бізнесу»

  Компанія «Агромат»

  «Стрімкий розвиток нашого бізнесу зумовив необхідність нарощування наших потужностей. Команда юридичних радників Тотум професійно забезпечує нам юридичний супровід цих процесів»

  МЖК «ОБОЛОНЬ»

  «Досвідчена команда професіоналів та майстрів своєї справи. Не один раз допомагали в вирішенні земельних питань, в тому числі в питаннях продовження строків дії договорів оренди земельної ділянки, проведення процедур поділу, відводу земельних ділянок, підготовки необхідних документів для укладення договорів, захист інтересів компанії в суді».

  ПБГ «Ковальська»

  «Промислово-будівельна група «Ковальська» висловлює свою повагу та щиро дякує за багаторічну плідну співпрацю, під час якої фахівці ЮФ «ТОТУМ» зарекомендували себе як команда професіоналів найвищого рівня, які готові надавати якісну та професійну юридичну підтримку в найскладніших питаннях».  

  Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

  Дозвольте висловити щиру подяку особисто партнерам, а також юристам практики Земельного та Аграрного права за проведення грунтовної та високопрофесійної аналітичної роботи щодо можливості розширення території аеропорту.

  01
  05
  Замовити консультацію

   Наші клієнти:
   KAN Development
   Агромат
   WOG
   ПБГ Ковальська
   KFC
   Ашан
   Епіцентр
   АТ “ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА”
   Контакти
   01001 , Київ
   провулок Тараса Шевченка, 16
   Напишіть нам