Супровід процедури повернення надміру сплаченого грошового зобов’язання із плати за землю
Замовити послугу

Дотримання обов’язку з плати за землю є одним із ключових під час користування земельною ділянкою. Однак у деяких випадках грошові зобов’язання із плати за землю сплачуються землекористувачами у більшому розмірі, а тому такі кошти, перераховані до бюджету за останні 1095 днів, можуть бути повернуті платнику податків.

Надмірна сплата грошових зобов’язань за користування земельною ділянкою може мати місце у наступних випадках:

– сплата орендних платежів у більшому розмірі, аніж це було визначено у відповідних положеннях договору оренди. Так, в Податковому кодексі України (далі ПКУ) з 01 січня 2011 року визначається, що мінімальний розмір орендної плати становить не менше  суми земельного податку у трикратному розмірі. З 01 квітня 2014 року мінімальний розмір орендної плати становив 3% від нормативної грошової оцінки (НГО), а з 01 січня 2017 року – не менше розміру земельного податку, який встановлений для відповідної категорії земельних ділянок, що розташовані на відповідній території.

З огляду на це, користувачі землі за договорами, укладеними до 01.01.2011 і якими встановлено менший розмір орендної плати, ніж у ПКУ, з 01.01.2011 почали сплачувати орендну плату керуючись положеннями податкового законодавства, а не договору. Але після змін у ПКУ у 2017 році підстави для сплати орендної плати у більшому розмірі, ніж передбачено договором (у разі невнесення до нього змін, зокрема в односторонньому порядку, а також за умови, що розмір орендної плати не менший за мінімальний, який встановлено законом) відсутні.

Детальніше

– сплата земельного податку за несформовану земельну ділянку. Досить часто власник нерухомості сплачує земельний податок за ділянку, яка незареєстрована у Державному земельному кадастрі, проте на якій знаходиться належна йому нерухомість. Користування цією ділянкою у такому випадку може підтверджуватись, наприклад, технічним звітом про встановлення зовнішніх меж землекористування, а підставою для розрахунку земельного податку є довідка про розмір нормативної грошової оцінки. Проте відповідно до чинного законодавства, до реєстрації земельної ділянки в державному земельному кадастрі та її формування, база оподаткування, передбачена ст. 271 ПКУ, відсутня, що свідчить про відсутність підстав для сплати земельного податку.

Детальніше

– сплата орендної плати (зем. податку) із застосуванням нових Кф після 01 січня 2017 року. Після вступу в силу нового Порядку нормативної грошової оцінки земель для тих земельних ділянок, яким не було присвоєно код класифікації виду цільового призначення (код КВЦПЗ) коефіцієнт функціонального використання земель (Кф) істотно зріс. Відповідно до цього, отримання Витягу про НГО земельної ділянки після 01 січня 2017 року для ділянок, яким не присвоєно код КЦВПЗ, мало наслідком значне зростання розміру НГО і земельного податку відповідно. Проте відсутні підстави для врахування нових Кф за відсутності прийняття місцевою радою рішення про затвердження нової технічної документації про НГО.

У вказаних ситуаціях платник податків має можливість розпочати процедуру повернення надміру сплачених грошових зобов’язань відповідно до ст. 43 ПК України. Юристи ЮФ «Тотум», спеціалізуючись у сфері земельного права, готові забезпечити правовий супровід процедури повернення надміру сплачених грошових зобов’язань із плати за землю на всіх етапах, починаючи від подання уточнюючих податкових декларацій і завершуючи процедурою стягнення коштів у судовому порядку, що сприяє комплексному та ефективному захисту прав землекористувачів.

Детальніше
Ефективні юридичні рішення для бізнесу

  Залишити заявку

  Наші реалізовані проєкти
  2000+ реалізованих кейсів
  Дивитися кейси
  Хочу так само
  ПрАТ «Столичний завод шампанських вин»
  Одному з найбільших українських підприємств виноробної промисловості в найкоротші терміни зменшено на 75% витрати з оплати за землю шляхом внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру про код цільового призначення землі.
  ТОВ «К.А.Н. ДЕВЕЛОПМЕНТ»
  ЖК «Файна-Таун» - яскравий представник сучасного підходу до будівництва житла. До проєктування даного ЖК була долучена і наша компанія.
  ТОВ «ЮНІТ ХОЛДІНГС»
  Провели комплексний юридичний аудит поточного стану землекористування для City in city, розробили правові механізми оформлення прав на земельні ділянки з бажаним цільовим призначенням для містобудівних потреб відповідно до затвердженої містобудівної документації (ДПТ) з урахуванням необхідності оптимізації плати за землю в майбутньому.
  Wog
  Консультування з питань оподаткування щодо орендної плати за земельні ділянки та земельного податку.
  Автосоюз
  Юридичний супровід оформлення права на земельну ділянку на площі Либідській у Голосіївському районі міста Києва компанії, що входить до групи «Автосоюз» - офіційного дилера Volkswagen в Україні.
  Група компаній «Автоленд»
  Скасування в судовому порядку неправомірно донарахованої суми податків, страхових внесків та штрафних санкцій на загальну суму 1,4 млн грн.
  Sobi Club
  Консультування з питань застосування містобудівного законодавства та супровід отримання документів дозвільного характеру у сфері будівництва.
  British Motors Ukraine
  Супровід оформлення речового права на земельну ділянку компанії, яка входить до групи British Motors Ukraine, по вул. Кіровоградській, 21а в Голосіївському районі міста Києва.
  ПБГ Ковальська
  Приведення в судовому порядку рішення Київської міської ради «Про передачу у короткострокову оренду земельної ділянки для будівництва житлового комплексу» у відповідність до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
  KAN Development
  Юридичний супровід поділу та зміни цільового призначення земельної ділянки у Дніпровському районі міста Києва.
  Агромат
  Консультування з питань застосування містобудівного законодавства та представництво інтересів у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
  ПАТ «ПОЗНЯКИЖИТЛОБУД»
  Одному з найбільших українських забудовників, який спеціалізується на зведенні елітних житлових комплексів, в мінімальні терміни Юридичною фірмою було відновлено дію договору оренди земельних ділянок.
  ТОВ «Бетон Комплекс»
  Для одного з провідних виробників будівельних матеріалів та забудовника України, в найкоротший період відновлений термін дії договору оренди земельної ділянки, з огляду на специфіку умов, які були зафіксовані в документах Клієнта, а саме, наявність обтяжень у вигляді арешту.
  Укртара
  Консультування з питань перетворення підприємства та оптимізації корпоративного управління.
  ГО «НЕЗАЛЕЖНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ»
  Юридичний супровід створення, державної реєстрації та змін у структурі управління.
  Hippocrates
  Консультування з питань оптимізації управління та внесення змін до установчих документів. Охорона прав інтелектуальної власності та супровід реєстрації торговельної марки «Hippocrates».
  Дніпровська Рів’єра
  Судовий захист права оренди на земельну ділянку в Голосіївському районі міста Києва.
  Творча архітектурна майстерня «Архітекта»
  Судовий захист права користування земельною ділянкою в Оболонському районі міста Києва.
  Київська овочева фабрика
  Консультування з питань поділу та зміни цільового призначення земельної ділянки сільськогосподарського призначення для містобудівних потреб.
  Sobi Club
  Супровід оформлення речового права на земельну ділянку.
  01
  20
  Наші нагороди
  Ми тримаємо лідерство на внутрішньому та зовнішньому ринках. Прагнемо вищого рівня сервісу та впроваджуємо кращі практики юридичних фірм
  В ТОП міжнародного рейтингу LEGAL 500

  В сфері «Нерухомість та будівництво»

  За версією Liga Zakon Awards

  Переможець у номінаціі «Будівництва та нерухомості»

  Юридична фірма року

  За версією Ukrainian Real Estate Club

  «Юридична практика» ТОП-50

  5 місце в «Практиці нерухомості»

  5 місце в практиці «Земельного права»

  Відгуки клієнтів
  Дніпровська Рів’єра

  «За сім років нашої співпраці я жодного разу не пошкодував, що обрав юридичним радником саме цю фірму. За весь період буремних випробувань, що випали на нас, команда фірми «Тотум» завжди ефективно відстоювала наші інтереси, як у конфліктах із правоохоронними органами, так і в спробах рейдерського захоплення нашого бізнесу»

  Компанія «Агромат»

  «Стрімкий розвиток нашого бізнесу зумовив необхідність нарощування наших потужностей. Команда юридичних радників Тотум професійно забезпечує нам юридичний супровід цих процесів»

  МЖК «ОБОЛОНЬ»

  «Досвідчена команда професіоналів та майстрів своєї справи. Не один раз допомагали в вирішенні земельних питань, в тому числі в питаннях продовження строків дії договорів оренди земельної ділянки, проведення процедур поділу, відводу земельних ділянок, підготовки необхідних документів для укладення договорів, захист інтересів компанії в суді».

  ПБГ «Ковальська»

  «Промислово-будівельна група «Ковальська» висловлює свою повагу та щиро дякує за багаторічну плідну співпрацю, під час якої фахівці ЮФ «ТОТУМ» зарекомендували себе як команда професіоналів найвищого рівня, які готові надавати якісну та професійну юридичну підтримку в найскладніших питаннях».  

  Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

  Дозвольте висловити щиру подяку особисто партнерам, а також юристам практики Земельного та Аграрного права за проведення грунтовної та високопрофесійної аналітичної роботи щодо можливості розширення території аеропорту.

  01
  05
  Замовити консультацію

   Наші клієнти:
   KAN Development
   Агромат
   WOG
   ПБГ Ковальська
   KFC
   Ашан
   Епіцентр
   АТ “ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА”
   Контакти
   01001 , Київ
   провулок Тараса Шевченка, 16
   Напишіть нам