Внесення змін до діючої редакції статуту товариства
у тому числі приведення статуту у відповідність до Закону «Про ТОВ та ТДВ»
Замовити послугу

Статут, як установчий документ, визначає порядок прийняття рішень органами управління, порядок вступу та виходу, права та обов’язки учасників товариства і багато інших ключових питань, які стосуються діяльності товариства. Тому важливо щоб статут відповідав чинному законодавству та забезпечував ефективне управління товариством та здійснення учасниками своїх корпоративних прав. Це, як мінімум, полегшує поточну діяльність товариства та мінімізує виникнення ризиків у майбутньому.

Зміни у діючу редакцію статуту потрібно вносити при зміні найменування юридичної особи, а також в таких випадках (якщо вказані дані містяться у статуті):

 • Зміна місцезнаходження юридичної особи;
 • Зміна напрямків діяльності товариства (у разі виключення або додавання видів економічної діяльності (КВЕДів);
 • Зміна складу або відомостей про учасників юридичної особи;
 • Зміна розміру статутного капіталу.
Детальніше

Всі внесені зміни до статуту підлягають обов’язковій державній реєстрації. Команда ЮФ «ОТUM» допоможе якісно підготувати пакет документів, необхідний для проведення реєстраційних дій та забезпечить проведення державної реєстрації без жодних витрат часу Клієнта. Крім цього, наші юристи нададуть правові рекомендації щодо приведення статуту у відповідність до чинного законодавства в цілому.

Так, Закон України «Про ТОВ та ТДВ», прийнятий ще у 2018 році, надає переваги власникам товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю, що проявляється не лише в «гнучкості» щодо визначення кола питань, регулювання яких закріплюватиметься в статуті, а й в можливості закріпити в статуті:

 • відповідальність найманого директора за збитки, заподіяні компанії;
 • вступ до бізнесу спадкоємців незалежно від згоди інших учасників товариства;
 • умови, за яких учасник зобов’язаний продати частку;
 • скорочені строки виплати вартості частки, у разі виходу з товариства;
 • збільшення статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів третіх осіб (як механізм залучення інвестицій в бізнес);
 • можливість заочного голосування на загальних зборах без особистої присутності тощо.
Детальніше

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про ТОВ та ТДВ», всі товариства повинні привести положення власних статутів у відповідність до його положень. Законом був наданий пільговий річний період для внесення змін до статутів. Але вже з 18.06.2019 року положення статутів ТОВ, які не приведені, у відповідність до нового Закону, вважаються нечинним та не можуть застосовуватися. До прикладу, якщо процедура проведення засідання Загальних зборів, що передбачена старою редакцією власного статуту, суперечить процедурі за новим Законом, то у випадку прийняття рішень такими зборами, їх рішення не мають юридичної сили.

І пам’ятайте, правомірні установчі документи – це завжди запорука успішної діяльності бізнесу!

Детальніше
Ефективні юридичні рішення для бізнесу

  Залишити заявку

  Наші реалізовані проєкти
  2000+ реалізованих кейсів
  Дивитися кейси
  Хочу так само
  ПрАТ «Столичний завод шампанських вин»
  Одному з найбільших українських підприємств виноробної промисловості в найкоротші терміни зменшено на 75% витрати з оплати за землю шляхом внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру про код цільового призначення землі.
  ТОВ «К.А.Н. ДЕВЕЛОПМЕНТ»
  ЖК «Файна-Таун» - яскравий представник сучасного підходу до будівництва житла. До проєктування даного ЖК була долучена і наша компанія.
  ТОВ «ЮНІТ ХОЛДІНГС»
  Провели комплексний юридичний аудит поточного стану землекористування для City in city, розробили правові механізми оформлення прав на земельні ділянки з бажаним цільовим призначенням для містобудівних потреб відповідно до затвердженої містобудівної документації (ДПТ) з урахуванням необхідності оптимізації плати за землю в майбутньому.
  Wog
  Консультування з питань оподаткування щодо орендної плати за земельні ділянки та земельного податку.
  Автосоюз
  Юридичний супровід оформлення права на земельну ділянку на площі Либідській у Голосіївському районі міста Києва компанії, що входить до групи «Автосоюз» - офіційного дилера Volkswagen в Україні.
  Група компаній «Автоленд»
  Скасування в судовому порядку неправомірно донарахованої суми податків, страхових внесків та штрафних санкцій на загальну суму 1,4 млн грн.
  Sobi Club
  Консультування з питань застосування містобудівного законодавства та супровід отримання документів дозвільного характеру у сфері будівництва.
  British Motors Ukraine
  Супровід оформлення речового права на земельну ділянку компанії, яка входить до групи British Motors Ukraine, по вул. Кіровоградській, 21а в Голосіївському районі міста Києва.
  ПБГ Ковальська
  Приведення в судовому порядку рішення Київської міської ради «Про передачу у короткострокову оренду земельної ділянки для будівництва житлового комплексу» у відповідність до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
  KAN Development
  Юридичний супровід поділу та зміни цільового призначення земельної ділянки у Дніпровському районі міста Києва.
  Агромат
  Консультування з питань застосування містобудівного законодавства та представництво інтересів у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
  ПАТ «ПОЗНЯКИЖИТЛОБУД»
  Одному з найбільших українських забудовників, який спеціалізується на зведенні елітних житлових комплексів, в мінімальні терміни Юридичною фірмою було відновлено дію договору оренди земельних ділянок.
  ТОВ «Бетон Комплекс»
  Для одного з провідних виробників будівельних матеріалів та забудовника України, в найкоротший період відновлений термін дії договору оренди земельної ділянки, з огляду на специфіку умов, які були зафіксовані в документах Клієнта, а саме, наявність обтяжень у вигляді арешту.
  Укртара
  Консультування з питань перетворення підприємства та оптимізації корпоративного управління.
  ГО «НЕЗАЛЕЖНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ»
  Юридичний супровід створення, державної реєстрації та змін у структурі управління.
  Hippocrates
  Консультування з питань оптимізації управління та внесення змін до установчих документів. Охорона прав інтелектуальної власності та супровід реєстрації торговельної марки «Hippocrates».
  Дніпровська Рів’єра
  Судовий захист права оренди на земельну ділянку в Голосіївському районі міста Києва.
  Творча архітектурна майстерня «Архітекта»
  Судовий захист права користування земельною ділянкою в Оболонському районі міста Києва.
  Київська овочева фабрика
  Консультування з питань поділу та зміни цільового призначення земельної ділянки сільськогосподарського призначення для містобудівних потреб.
  Sobi Club
  Супровід оформлення речового права на земельну ділянку.
  01
  20
  Наші нагороди
  Ми тримаємо лідерство на внутрішньому та зовнішньому ринках. Прагнемо вищого рівня сервісу та впроваджуємо кращі практики юридичних фірм
  В ТОП міжнародного рейтингу LEGAL 500

  В сфері «Нерухомість та будівництво»

  За версією Liga Zakon Awards

  Переможець у номінаціі «Будівництва та нерухомості»

  Юридична фірма року

  За версією Ukrainian Real Estate Club

  «Юридична практика» ТОП-50

  5 місце в «Практиці нерухомості»

  5 місце в практиці «Земельного права»

  Відгуки клієнтів
  Дніпровська Рів’єра

  «За сім років нашої співпраці я жодного разу не пошкодував, що обрав юридичним радником саме цю фірму. За весь період буремних випробувань, що випали на нас, команда фірми «Тотум» завжди ефективно відстоювала наші інтереси, як у конфліктах із правоохоронними органами, так і в спробах рейдерського захоплення нашого бізнесу»

  Компанія «Агромат»

  «Стрімкий розвиток нашого бізнесу зумовив необхідність нарощування наших потужностей. Команда юридичних радників Тотум професійно забезпечує нам юридичний супровід цих процесів»

  МЖК «ОБОЛОНЬ»

  «Досвідчена команда професіоналів та майстрів своєї справи. Не один раз допомагали в вирішенні земельних питань, в тому числі в питаннях продовження строків дії договорів оренди земельної ділянки, проведення процедур поділу, відводу земельних ділянок, підготовки необхідних документів для укладення договорів, захист інтересів компанії в суді».

  ПБГ «Ковальська»

  «Промислово-будівельна група «Ковальська» висловлює свою повагу та щиро дякує за багаторічну плідну співпрацю, під час якої фахівці ЮФ «ТОТУМ» зарекомендували себе як команда професіоналів найвищого рівня, які готові надавати якісну та професійну юридичну підтримку в найскладніших питаннях».  

  Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

  Дозвольте висловити щиру подяку особисто партнерам, а також юристам практики Земельного та Аграрного права за проведення грунтовної та високопрофесійної аналітичної роботи щодо можливості розширення території аеропорту.

  01
  05
  Замовити консультацію

   Наші клієнти:
   KAN Development
   Агромат
   WOG
   ПБГ Ковальська
   KFC
   Ашан
   Епіцентр
   АТ “ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА”
   Контакти
   01001 , Київ
   провулок Тараса Шевченка, 16
   Напишіть нам