24.02.2019
Правила надання правової допомоги

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Правила надання правової допомоги (далі – Правила) встановлюють загальний порядок та умови надання правової допомоги (послуг та робіт) Адвокатським об’єднанням «ТОТУМ» (далі «Юридична фірма») та деталізують відповідний Договір про надання правової допомоги.

1.2. Правила регулюють взаємовідносини між Юридичною фірмоюта Клієнтом, визначають їх зміст, порядок та умови розрахунків, встановлюють відповідальність за порушення договірних обов’язків та регулюють інші питання їх взаємовідносин.

1.3. Правила є невід’ємною складовою частиною Договору про надання правової допомоги (далі – Договір) між Юридичною фірмою та Клієнтом і є обов’язковими для Сторін з моменту його підписання.

1.4. У Правилах використовуються терміни, які Сторони домовились розуміти наступним чином:

Договір про надання правової допомоги (Договір) – документ, який визначає правові відносини між Юридичною фірмою та Клієнтом.

Звіт — письмовий звіт, що надається Клієнту на вимогу останнього за попередньою домовленістю із Клієнтом, який містить перелік наданої правової допомоги, період, протягом якого вона надавалась та час, який було витрачено спеціалістами Юридичної фірми.

Клієнт – фізична або юридична особа, яка підписала Договір або від імені та в інтересах якої його підписано.

Спеціаліст – помічник юриста, молодший юрист, юрист, провідний юрист, старший юрист, радник, партнер Юридичної фірми.

Справа Клієнта – будь-яка правова проблема, у зв’язку з якою Клієнт звернувся до Юридичної фірми для надання правової допомоги.

Сторони– Юридична фірма в особі Керуючого партнера, з однієї сторони, та Клієнт – з іншої (або уповноважена особа).

Підписання Договору – процедура скріплення підписами Договору між Юридичною фірмою та Клієнтом після перевірки наданої Клієнтом інформації та документів, його ознайомлення з цими Правилами. Час надання правової допомоги Юридичною фірмою – час, який необхідно спеціалістам Юридичної фірми для надання правової допомоги належної якості. До цього ж поняття відноситься час знаходження спеціалістів Юридичної фірми у відрядженні, час судових засідань та підготовки до них, час усних консультацій Клієнта, в т.ч. по телефону, час на збір, систематизацію, аналіз, підготовку та коригування документів, якщо інше прямо не встановлено Сторонами в Договорі.

Фактичні витрати – витрати на відрядження (проїзд, найм житла, готелю, транспорту, переїздів, тощо), а також інші документально підтверджені витрати Юридичної фірми, необхідні для виконання Договору (в тому числі представницькі, послуги зв’язку, робота та послуги інших осіб, судовий збір (держмито) тощо).

Юридична фірма – Адвокатське об’єднання «ТОТУМ».

Правова допомога – здійснювана спеціалістом (ами) Юридичної фірми та визначена Договором діяльність (дії) в межах окреслених законодавством України та предметом Договору.

2.ПРАВОВА ДОПОМОГА

2.1. При наданні правової допомоги спеціалісти Юридичної фірми чесно, розумно, об’єктивно, добросовісно, компетентно та кваліфіковано діють в інтересах Клієнта.

2.2. Юридична фірма надає Клієнту правову допомогу в межах предмету Договору.

Юридична фірма вправі вийти за межі предмету Договору, якщо це обумовлено захистом інтересів Клієнта і немає можливості отримати від Клієнта згоду на здійснення таких юридичних дій.

У випадку, якщо обсяг наданої  правової допомоги перевищив обсяг встановлений Договором, Юридична фірма тарифікує таке перевищення, виходячи з вартості однієї години надання правової допомоги спеціаліста Юридичної фірми, якщо Договором прямо не встановлено інше. Перевищення встановленого договором обсягу правової допомоги, оплачується Клієнтом в порядку встановленому цими Правилами.

2.3. Юридична фірма самостійно визначає перелік та обсяг правової допомоги, що має бути надана згідно з Договором та в інтересах Клієнта, якщо інше не зазначено в Договорі або необхідні дії прямо не зазначені в предметі Договору.

2.4. Будь-які побажання, прохання або вказівки Клієнта, спрямовані на порушення закону або цих Правил, не можуть бути виконані спеціалістами Юридичної фірми.

2.5. Юридична фірма зобов’язується не бути радником або представником кількох осіб у справі, чиї інтереси суперечитимуть один одному, проте може сприяти примиренню сторін та виконувати функції медіатора.

2.6. Для представництва Клієнта перед третіми особами та у випадках, встановлених Законом, Клієнт видає Юридичній фірмі (її спеціалістам) відповідну довіреність з визначенням необхідних повноважень.

3.УМОВИ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

3.1. Сторони домовилися, що будь-які відомості, які прямо чи опосередковано відносяться до справ Клієнта та персональні дані Клієнта – фізичної особи, за винятком ситуацій, коли Клієнт на підставі повної інформації, дає згоду на це, або коли таке розкриття витікає з доручення на представництво, або у випадках прямо передбачених законом, є конфіденційною інформацію та не підлягає розголошенню.

Умови конфіденційності поширюються й на будь-які результати праці спеціаліста, включаючи матеріали, які спеціаліст або його помічники зібрали при підготовці або проведенні справ Клієнта (виконання його завдань).

3.2. Сторони домовилися, що відомості щодо розміру гонорару Юридичної фірми та порядку розрахунків за Договором є конфіденційною інформацією та не підлягають розголошенню третім особам.

3.3. Сторони вправі вказувати у відкритих загальнодоступних джерелах в тому числі на власних веб-сайтах, сторінках у соціальних мережах інформацію про ділове співробітництво (партнерство), у тому числі шляхом розміщення інформації про Сторону та/або групу компаній, до яких вона відноситься, з посиланням на веб-сайт Сторони та/або групу компаній, до яких вона відноситься, із використанням їхньої емблеми/логотипу, знаку для товарів і послуг (іншого роду авторських прав), сторінок у соціальних мережах, тощо, при цьому предмет співробітництва може бути зазначений у загальних рисах, без вказівки істотних умов співпраці, таких як: предмет надання послуг, фінансові умови, тощо, якщо інше не передбачено письмовою угодою Сторін.

4.НАДАННЯ ЗАГАЛЬНИХ ЗВІТІВ ТА ДОКУМЕНТІВ

4.1. З метою загального інформування Клієнта щодо ведення його справ Юридична фірма надає письмові звіти на вимогу Клієнта.

4.2. З метою оперативного інформування Клієнта про здійснення будь-яких правових заходів (вчинення юридичних дій), які можуть породити юридичні наслідки для Клієнта, Юридична фірма сповіщає Клієнта негайно після реалізації таких заходів (дій).

4.3. Юридична фірма негайно надає Клієнту копії всіх суттєво важливих з юридичної точки зору документів, як тільки такі документи будуть отримані (підготовлені) Юридичною фірмою.

4.4. Надання звітів та документів, на виконання п.п. 4.1.-4.3. цих Правил, здійснюється шляхом їх  надсилання електронною поштою, якщо інше не погоджено Сторонами.

4.5. Клієнт має право отримати інформацію про рух справи в офісі Юридичної фірми під час наради зі спеціалістом та (або) керівником практики.

4.6. Документообіг між Сторонами договору проводиться по факсу, e-mail, кур’єром, експрес- поштою, а так само при особистій зустрічі.

5.НАРАДИ ТА ЗУСТРІЧІ ЗІ СПЕЦІАЛІСТОМ ЮРИДИЧНОЇ ФІРМИ. ОТРИМАННЯ ТА ПОВЕРНЕННЯ ОРИГІНАЛІВ ДОКУМЕНТІВ

5.1. Сторони домовилися, що телефонні перемовини Клієнта зі спеціалістом Юридичної фірми, відповідальним за справи Клієнта, за винятком надзвичайних ситуацій, здійснюються в наступних проміжках часу з понеділка по п’ятницю з 9 до 18 години.

5.2. Особистий прийом Клієнта в офісі Юридичної фірми, за винятком надзвичайних ситуацій, здійснюється за попереднім погодженням Клієнтом із спеціалістами Юридичної фірми в наступних проміжках часу з понеділка по п’ятницю:

з 9 до 18 години.

5.3. Наради (конференції), за бажанням Клієнта, можуть бути проведені в он-лайн режимі за допомогою Skype, Telegram із залученням різних спеціалістів Юридичної фірми, з дотриманням п. 5.2. цих Правил.

5.4. Після будь-якої наради з Клієнтом або іншими особами з питань (справ) Клієнта, спеціаліст (за вказівкою Керуючого партнера) зобов’язується скласти протокол та направити його Клієнту. У протоколі мають бути зазначені питання, що були предметом обговорення та прийняті по них рішення.

5.5. Оригінали документів, необхідних Юридичній фірмі для ведення справ Клієнта, надаються останнім під розписку працівнику (спеціалісту) Юридичної фірми з отриманням відповідного документа. У такий же спосіб оригінали документів повертаються Клієнту після закінчення його справи.

Доставка та отримання документів від Юридичної фірми проводиться Клієнтом за свій рахунок самостійно, якщо договором прямо не встановлено інше.

5.6. Якщо Клієнт надав документи (інформацію, вихідні умови, критерії і т.д.) не в повному обсязі, або замінив їх, або прострочив строк їх надання, або змінив (скоригував) завдання (доручення), Юридична фірма вираховує час, необхідний для внесення внаслідок цього змін, як час, додатково оплачуваний Клієнтом.

6.ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ СТОРІН

6.1. Клієнт за Договором має право:

–  отримувати від Спеціалістів Юридичної фірми в установлений цими Правилами спосіб інформацію, звіти, документи, довідки, пояснення, що стосуються предмету договору про надання правової допомоги;

–  приймати кінцеве рішення при визначенні напрямку надання правової допомоги, суттєвих її елементів таких, як визнання позову, зміна позовних вимог, відклик довіреності, укладення мирової угоди та інших, подібних за змістом дій та рішень, здійснення яких за своєю природою відноситься до компетенції Клієнта, і спеціально не передане Юридичною фірмою окремим дорученням або довіреністю, залишаючись відповідальним за можливі наслідки;

–  вимагати своєчасного та якісного надання правової допомоги;

–  обрати конкретного спеціаліста Юридичної фірми, який буде вести його справу (справи) або доручити призначення спеціаліста керівництву Юридичної фірми. В останньому випадку Юридична фірма самостійно призначає спеціалістів для виконання конкретних видів робіт зі справи Клієнта, виходячи з принципу розумності і добросовісності та не прагнучи отримати понад прибутки.

Права Клієнта можуть бути змінені, доповнені або уточнені в договорі про надання правової допомоги.

6.2. Клієнт за Договором зобов’язується:

–  призначити відповідальних осіб (особи), про що повідомити Юридичну фірму у письмовому вигляді. Відповідальна особа є споживачем послуг від імені Клієнта, а також відповідальною особою за своєчасне та достовірне надання інформації (документів), необхідних Юридичній фірмі для виконання Договору від імені Клієнта;

–  надавати Юридичній фірмі на запит останньої достовірну інформацію та документи, необхідні Юридичній фірмі для виконання Договору;

–  надавати за вимогу довідки, пояснення тощо посадових осіб Клієнта з питань, пов’язаних з виконанням договору про надання правової допомоги;

–  видавати довіреності, необхідні для надання юридичних послуг;

–  підписувати та засвідчувати печаткою (у разі наявності) документи, що формуються (готуються) Клієнтом чи відповідальною особою  в ході надання правової допомоги — заяви, довіреності, акти тощо — здійснювати передачу підписаної документації Юридичній фірмі в строки визначені Договором, а у випадку, якщо такий строк в договорі не визначений, то здійснювати передачу завчасно до настання суттєвих для надання правової допомоги подій (наприклад, за два календарних дні до дати судових засідань, дати планових заходів тощо);

–  своєчасно приймати рішення, які прямо чи опосередковано пов’язані з предметом Договору, такі, як: визнання позову, зміна позовних вимог, відклик довіреності, укладення мирової угоди й інших, подібних за змістом дій та рішень, здійснення яких за своєю природою відноситься до компетенції Клієнта, й спеціально не передане Юридичній фірмі окремим дорученням або довіреністю, та своєчасно в письмовому вигляді та (або) електронною поштою на адресу: info@totum.ua або на адресу відповідального спеціаліста сповіщати Юридичну фірму про такі рішення;

–  не приймати до виконання документи, що відносяться до предмету Договору, які не відповідають вимогам законодавства або не схвалені Юридичною фірмою;

–  оплачувати Юридичній фірмі вартість наданої правової допомоги або вартість її окремих етапів своєчасно, у повному обсязі.

–  не передавати в будь-якому вигляді отримані тексти письмових висновків, проектів підготовлених документів, наданих Юридичною фірмою, будь-якій третій стороні без письмової згоди Юридичної фірми, за винятком використання таких документів в комерційній діяльності Клієнта.

Обов’язки Клієнта можуть бути змінені, доповнені або уточнені в договорі про надання правової допомоги.

6.3. Юридична фірма за Договором має право:

–  отримувати від Клієнта інформацію (документи, пояснення тощо), необхідну для виконання Договору.

–  самостійно визначати спеціалістів, яким доручається надання послуг в рамках Договору, виходячи з принципу розумності й добросовісності та не прагнучи отримати понад прибутки, якщо конкретний спеціаліст прямо не обраний Клієнтом для надання правової допомоги і є можливість надання правової допомоги саме цим спеціалістом;

–  укладати договори з третіми особами, залишаючись відповідальними за їх дії перед Клієнтом;

–  у випадку неналежного виконання Клієнтом обов’язку з оплати правової допомоги, наданої Юридичною фірмою, остання має право призупинити надання правової допомоги та (або) притримати результат виконаних робіт і документи, що знаходяться у Юридичної фірми, до моменту належного виконання Клієнтом відповідного обов’язку;

–  вимагати оплати наданої правової допомоги та фактично понесених витрат направлених на її надання.

Права Юридичної фірми можуть бути змінені, доповнені або уточнені в Договорі про надання правової допомоги.

6.4.  Юридична фірма за Договором зобов’язується:

–  здійснювати своєчасне та якісне надання правової допомоги. Містом надання послуг є місцезнаходження Юридичної фірми, якщо інше не випливає з Договору;

–  надавати правову допомогу в строк, визначений Договором. Строк надання послуг правової допомоги визначається в Договорі, причому мінімальний строк для надання послуг правової допомоги не може бути менше ніж 2 (два) дні з моменту направлення запиту Клієнтом або з моменту надання Клієнтом всіх документів та відомостей необхідних для надання правової допомоги. Можливість надання термінової правової допомоги прямо визначаються Сторонами в Договорі.

–  інформувати Клієнта про хід та результат виконання Договору, про стан справ Клієнта та законні права і обов’язки Клієнта;

–  своєчасно повертати Клієнту документи, які раніше передавалися Юридичній фірмі;

–  забезпечувати збереження документів Клієнта, переданих ним Юридичній фірмі в рамках Договору.

Обов’язки Юридичної фірми можуть бути змінені, доповнені або уточнені в Договорі про надання правової допомоги.

7.ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ЩОДО РЕЗУЛЬТАТУ

7.1. Юридична фірма не дає будь-яких гарантій за дії, які знаходяться поза її контролем і залежать від дій третіх незалежних осіб (результат судового розгляду, строк прийняття рішення з того чи іншого питання третіми особами тощо).

7.2. Юридична фірма не дає обіцянки позитивного результату, які можуть прямо або опосередковано свідчити про те, що Юридична фірма (її спеціалісти) для досягнення мети мають намір скористатися іншими засобами, окрім добросовісного та професійного виконання своїх обов’язків за Договором.

7.3. Юридична фірма гарантує належне та професійне виконання своїх обов’язків за Договором з дотриманням цих Правил та норм чинного законодавства.

7.4. Юридична фірма звільняється від відповідальності за порушення Договору і цих Правил, якщо таке порушення було обумовлено наданням Клієнтом недостовірної, неповної інформації або документів спеціалістам Юридичної фірми.

Ненадання Клієнтом витребуваних спеціалістами Юридичної фірми документів чи відомостей, які є необхідними для виконання доручень (завдань) Клієнта, є достатньою підставою для припинення цього Договору за ініціативою Юридичної фірми. Договір є розірваним за цією підставою з моменту повідомлення про це Клієнта у будь-який спосіб, передбачений Розділом 4 цих Правил.

8.БАЗОВІ УМОВИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

8.1. Юридична фірма не несе відповідальність за прийняті Клієнтом рішення, а так само за порушення Клієнтом всіх видів строків, встановлених законодавством України, а так само за збитки та/або санкції, які можуть виникнути або бути накладені на Клієнта внаслідок прийняття Клієнтом тих чи інших рішень або порушення строків.

8.2. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання зобов’язань за Договором, обумовлене непереборною силою, тобто непередбачуваними та невідворотними для Сторін обставинами природи.

8.3. За порушення платіжних умов Клієнт виплачує Юридичній фірмі пеню в розмірі 0,1 % (нуль цілих одна десята відсотка) від загальної вартості заборгованості за кожен день прострочення, але не більше 50 % (п’ятдесяти відсотків) від суми несвоєчасно перерахованої винагороди (гонорару) Юридичній фірмі.

8.4. Спори, які можуть виникнути при виконанні умов Договору, Сторони будуть прагнути вирішувати дружнім шляхом у порядку досудового розгляду, а саме: шляхом переговорів, обміну, листами, факсами, уточнення умов договору, складанням необхідних протоколів, доповнень і змін, і так само іншими шляхами.

Претензії, які виникатимуть з Договору, розглядаються сторонами протягом 10 (десяти) днів з моменту їх отримання.

Усі неврегульовані суперечки, розбіжності та вимоги, що виникатимуть з Договору або у зв’язку з ним, у тому числі, що стосуються його виконання, порушення, припинення або недійсності, підлягають вирішенню в судовому порядку.

9.ОСОБЛИВІ УМОВИ

9.1. Клієнт має право розірвати Договір в будь-який час і без пояснень причин з обов’язковим відшкодуванням (компенсацією) Юридичній фірмі фактично понесених витрат, пов’язаних з виконанням доручень (завдань) Клієнта та гонорар за всю роботу, що була фактично виконана чи підготовлена до виконання на підставі виставленого Юридичною фірмою рахунку.

Юридична фірма має право негайно припинити дію Договору шляхом направлення письмового повідомлення про це, якщо Клієнт:

виявиться неплатоспроможним;

або призупинить свої звичайні ділові операції чи виникне загроза їх зупинення;

або передасть всю або значну частину конфіденційної інформації третім особам;

або не виконає чи виконає не в повному обсязі грошові зобов’язання за Договором.

або в інших випадках визначених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та /або Правилами адвокатської етики, що затверджені Звітно-виборним з’їздом адвокатів України  09.06.2017 року.

         9.1.1. Будь-які зміни та доповнення до Договору мають силу тільки в тому випадку, якщо вони оформлені в письмовому вигляді й підписані обома Сторонами та завірені їх печатками. У разі зміни характеру та обсягу послуг, виконуваних Юридичною фірмою за Договором (характеру та обсягу робіт), Сторони повинні провести переговори про зміну умов Договору й укласти додаткову угоду до Договору.

9.2. Укладення Клієнтом мирової угоди під час ведення спеціалістами Юридичної фірми судової справи (участі у виконавчому провадженні тощо) не звільняє Клієнта від сплати Гонорару у розмірі, зазначеному в Договорі.

9.3. У випадку, якщо Клієнт або його афілійовані особи здійснять цілеспрямовані дії та вступлять із співробітниками Юридичної фірми, що надають послуги Клієнту за Договором, у трудові та / або цивільно-правові відносини, предмет яких відповідає профілю діяльності Юридичної фірми, Клієнт зобов’язується сплатити Юридичній фірмі разовий штраф в розмірі 100 000,00 (сто тисяч) грн за кожну таку дію (факт).

9.4. Якщо інше не зазначено в Договорі, всі зміни та доповнення до Правил набирають чинності через 14 (чотирнадцять) календарних днів від дати додаткового повідомлення Клієнта про зміни в Правилах. Зазначені Правила не можуть бути змінені за ініціативою Клієнта.

9.5. Питання, що не врегульовані цими Правилами або Договором, регулюються чинним законодавством України.

9.6. Сторони підтверджують, що на день укладення Договору відсутні підстави або зобов’язання, які могли б послужити причиною для розірвання Договору.

Skuteczne rozwiązania prawne dla biznesu

    Wyślij prośbę