12.05.2022 року ВРУ прийняла чергові зміни щодо регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану.
✅ Які основні зміни?
1️⃣ розширено перелік випадків, коли земельні ділянки можуть передаватися в оренду без проведення земельних торгів:
– для розміщення виробничих потужностей “переміщених” підприємств;
– для розміщення річкових портів (терміналів), доцільність будівництва яких визначена Мінінфраструктури;
– для будівництва комунікаційних та інших мереж, об’єктів магістральних газопроводів;
– розміщення морських портів;
– для товарного с/г виробництва.
❗️Зверніть увагу:
– обмежено права орендарів таких земельних ділянок: неможливо змінити цільове призначення; відчужити, передати в заставу (іпотеку) право користування земельною ділянкою; передати в суборенду.
– Орендар зобов’язаний розмістити об’єкти, для яких земельна ділянка передана в оренду, протягом строку, визначеного договором.
2️⃣ спрощено порядок встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок, які планується передати в оренду без земельних торгів: без внесення змін до ДЗК та розроблення документації із землеустрою, через прийняття рішення уповноваженим органом.
Важливо! У такому випадку рішення буде прийматися на підставі мотивованого висновку уповноваженого органу містобудування та архітектури відповідної місцевої ради.
3️⃣ запроваджено надання органами СБУ спеціальних дозволів на виконання топографо-геодезичних робіт інженерами-землевпорядниками;
4️⃣ визначено випадки, коли зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок здійснюється без розроблення робочого проєкту землеустрою;
5️⃣ надано повноваження Мінагрополітики затверджувати усереднені показники НГО земель;
6️⃣ надано повноваження Держгеокадастру за погодженням з Мінагрополітики приймати рішення про відновлення / зупинення функціонування ДЗК.