Суборенда не є новинкою серед способів передачі права землекористування.
Скрутне фінансове становище орендаря, залучення інвестора тощо є поширеними причинами укладення договору суборенди.
Однак далеко не завжди вся площа орендованої ділянки передається третій особі для ведення власної господарської діяльності. Часто предметом суборенди є лише її частина.
В такому випадку оформленню договору суборенди має передувати процедура реєстрації в Державному земельному кадастрі меж конфігурації частини ділянки, на яку поширюватиметься право суборенди.
Мова йде не про формування нової земельної ділянки. Остання не підлягає поділу в такому випадку, а окремий кадастровий номер не присвоюється.
Однак, для уникнення будь-яких непорозумінь у майбутньому, для визначення чітких меж, розміру плати тощо контури суборендованої частини землі наносяться в Державному земельному кадастрі. Підставою є розроблення відповідної документації із землеустрою за результатами відповідних топографо-геодезичних робіт.
При цьому, не варто забувати, що як і при суборенді усієї земельної ділянки, необхідним залишається отримання дозволу на передачу третім особам її частини.
Процедура реєстрації в Державному земельному кадастрі частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, є непростою та потребує відповідного рівня обізнаності щодо визначеного чинним законодавством порядку реєстрації.
W dziedzinie „Nieruchomości i budownictwo”
Zwycięzca w nominacji „Budownictwo i Nieruchomości”.
Według ukraińskiego Klubu Nieruchomości
5 miejsce w „Praktyce Nieruchomości”
5 miejsce w praktyce „Prawo gruntowe”