Існує досить багато ситуацій, коли суб’єкт господарювання здійснює будівництво або вже побудував об’єкт нерухомості на земельній ділянці, яка є власністю територіальної громади та не передавалася органом місцевого самоврядування такій особі у користування.
В свою чергу, без прийняття рішення органу місцевого самоврядування про передачу особі в оренду земельної ділянки та без укладення відповідного договору оренди, у особи, з точки зору чинного законодавства, відсутні правові підстави для користування такою ділянкою.
Беручи до уваги вказаний фактор Прокурор та/чи орган місцевого самоврядування дуже часто звертається із позовами до суду, в якому просить зобов’язати особу, яка здійснила таке будівництво та є власником нерухомості, привести спірну земельну ділянку у попередній стан шляхом знесення такого нерухомого майна, а також повернути земельну ділянку органу місцевого самоврядування.
Як правило, такі позови обґрунтовані відсутністю у особи права користування земельною ділянкою на якій розташоване нерухоме майно та відсутністю дозвільної документації на будівництво, що дає підстави вести мову про те, що нерухоме майно є самочинно збудованим, а тому право власності на таке майно набуто незаконно.
Складність вказаної ситуації полягає у тому, що опонентами особи-власника майна у судовій справі є орган місцевого самоврядування, а також дуже часто у такі справи вступає Прокурор, або ж сам ініціює судовий спір.
Команда юридичної фірми ТОТУМ, володіючи значним досвідом правової роботи у цій сфері, надасть Клієнту комплексний супровід судового спору, включаючи підготовку всіх необхідних процесуальних документів, які необхідні для дієвого судового захисту, а також кваліфіковано представить інтереси Клієнта у судах всіх інстанцій.
W dziedzinie „Nieruchomości i budownictwo”
Zwycięzca w nominacji „Budownictwo i Nieruchomości”.
Według ukraińskiego Klubu Nieruchomości
5 miejsce w „Praktyce Nieruchomości”
5 miejsce w praktyce „Prawo gruntowe”