Після проведення будівельних робіт з нового будівництва або реконструкції, введення будівлі в експлуатацію є завершальним етапом, який передбачає проведення ряду заходів.
Так, на об’єкті мають бути виконані всі заплановані роботи, що передбачені проєктом, відповідно до діючих будівельних норм, стандартів і правил.
Законодавством визначено механізми прийняття в експлуатацію, зокрема через отримання від органів архітектурно-будівельного контролю сертифікату про готовність об’єкту будівництва до експлуатації (для об’єктів з класом наслідків СС2 та СС3). Даний сертифікат видається на підставі акту готовності об’єкту до експлуатації
Отриманий сертифікат є підставою для забезпечення об’єкту необхідними для його нормального функціонування ресурсами, такими як: вода, газ, тепло, електроенергія та укладання відповідних договорів з надавачами послуг. Також даний сертифікат є підставою для проведення державної реєстрації права власності та внесення відомостей про нього до відповідного реєстру.
Таким чином, саме факт отримання сертифікату є свідченням того, що будівництво закінчено та об’єкт будівництва можна експлуатувати.
Окремо слід зазначити, що експлуатувати об’єкти, які не прийняті в експлуатацію, суворо заборонено законом.
Для уникнення ситуацій з відмовою у видачі сертифікату, що ускладнює та затягує процес прийняття в експлуатацію, радимо звернутись до кваліфікованих спеціалістів.
W dziedzinie „Nieruchomości i budownictwo”
Zwycięzca w nominacji „Budownictwo i Nieruchomości”.
Według ukraińskiego Klubu Nieruchomości
5 miejsce w „Praktyce Nieruchomości”
5 miejsce w praktyce „Prawo gruntowe”