Введення будівлі в експлуатацію є завершальним етапом, який передбачає проведення комплексу заходів спрямованих на здачу в експлуатацію завершеного будівництвом об’єкту.
Так, на об’єкті повинні бути завершені всі роботи, що передбачені проєктом у відповідності до державних норм та чинного законодавства.
Для прийняття в експлуатацію збудованих об’єктів, які за класом наслідків належать до СС1 (незначні наслідки – як правило, це індивідуальні житлові будинки, невеликі магазини, склади, майстерні та інші будівлі, в яких постійно перебуває менше ніж 50 людей), необхідно подати до органів архітектурно-будівельного контролю декларацію про готовність до експлуатації, які, в свою чергу, мають здійснити її реєстрацію (зараз реєстрація може здійснюватися автоматично через програмні засоби).
Зареєстрована декларація (разом з іншими документами) в подальшому буде підставою для здійснення державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомості.
Факт подачі такої декларації може бути підставою для проведення позапланової перевірки збудованого вами об’єкту органами архітектурно-будівельного контролю, тому перед її подачею важливо переконатись, що у разі візиту до вас інспектора ви будете готові надати йому всі необхідні матеріали згідно чинного законодавства. Адже, у разі негативних результатів перевірки, декларацію не буде зареєстровано, а замовнику будівництва та іншим особам (проєктувальнику, технічному нагляду і генпідряднику) можуть загрожувати штрафні санкції.
Окремо слід зазначити, що експлуатація об’єктів, які не були прийняті в експлуатацію, суворо забороняється законом і тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу (як для власників, так і для орендарів такого майна).
Для уникнення ситуацій з поверненням декларації на доопрацювання без реєстрації, що ускладнює та затягує процес прийняття в експлуатацію, радимо звернутись до кваліфікованих спеціалістів, адже непоодинокими є випадки відмови з формальних причин.
Юридична фірма “ТОТУМ” готова здійснити повний юридичний супровід складання та подачі зазначеної декларації до відповідних органів архітектурно-будівельного контролю для отримання якісного результату прийняття в експлуатацію об’єкту будівництва.
W dziedzinie „Nieruchomości i budownictwo”
Zwycięzca w nominacji „Budownictwo i Nieruchomości”.
Według ukraińskiego Klubu Nieruchomości
5 miejsce w „Praktyce Nieruchomości”
5 miejsce w praktyce „Prawo gruntowe”