Для забезпечення права власника майнових прав на об’єкт інтелектуальної власності (ОІВ) отримувати з цього прибуток існує декілька юридичних механізмів. Це укладення ліцензійних договорів і договорів франчайзингу (за українським законодавством – договорів комерційної концесії), і інших договорів щодо розпорядження майновими правами у сфері інтелектуальної власності.
Однак для власника важливо чітко визначити всі умови користування його ОІВ третьою особою. Адже можливі ризики некоректного оформлення дуже великі: від втрати значних сум при отриманні роялті до втрати прав власності на ОІВ в цілому.
ЮФ TOTUM має багаторічний досвід у сфері укладення подібних договорів. Експертність та професіоналізм нашої команди допоможе Клієнту знайти найбільш оптимальний варіант для капіталізації його інтелектуальних досягнень.
Ліцензійний договір. Укладення такого договору є важливим як для власника ОІВ (ліцензіара), так і для особи, що отримує ліцензію (ліцензіата). Кваліфіковані юристи ЮФ ТОTUM допоможуть обрати найбільш прийнятний вид ліцензії для інтелектуального досягнення Клієнта.
Українське законодавство передбачає три види ліцензій:
Договір франчайзингу (договір комерційної концесії). Договір франчайзингу рекомендується укладати, коли передачі підлягає не лише право на використання торгової марки, а також право на використання промислових зразків, технологій виробництва, комерційної таємниці, деталізованої концепції всього бізнес-процесу (включаючи постачальників, ринки збуту і т. п.).
Окрім вищезазначених договорів, юристи ЮФ TOTUM нададуть Клієнту комплексний супровід укладення інших договорів у сфері інтелектуальної власності (договір про вклад в ОІВ та розподіл прибутку, договір купівлі-продажу ноу-хау, договір про створення ОІВ за замовленням тощо).
W dziedzinie „Nieruchomości i budownictwo”
Zwycięzca w nominacji „Budownictwo i Nieruchomości”.
Według ukraińskiego Klubu Nieruchomości
5 miejsce w „Praktyce Nieruchomości”
5 miejsce w praktyce „Prawo gruntowe”