Процес набуття права оренди на земельну ділянку складається із відповідних стадій, серед яких можна виокремити прийняття органом місцевого самоврядування рішення про передачу земельної ділянки в оренду, підготовка проєкту договору оренди та безпосереднє укладення договору оренди з наступною державною реєстрацією відповідного права.
Разом з тим, доволі поширеною є практика, коли сам орган місцевого самоврядування (його структурні одиниці у формі департаментів (відділів)) не поспішають виконувати прийняте рішення про передачу земельної ділянки в оренду та укладати відповідний договір оренди.
За такого розвитку подій особа, на користь якої прийнято рішення про передачу бажаної землі в оренду, залишається у невизначеному стані, оскільки рішення про передачу земельної ділянки є чинним, проте невиконаним.
В окремих випадках орган місцевого самоврядування намагається включити до змісту договору оренди умови, які можуть бути явно невигідними для орендаря (умови щодо відповідальності, визначення розміру орендної плати тощо).
Поширеними також є ситуації, коли структурний підрозділ органу місцевого самоврядування вимагає для підготовки проєкту договору додаткові документи, не передбачені законодавством, затягуючи тим самим факт укладення договору тощо.
Перераховані варіанти для маніпуляції зі сторони уповноважених органів щодо укладання договору оренди не мають слугувати підставою для його не укладання, оскільки вказане слугувало б виявом правової невизначеності у сфері орендних відносин.
Виходом з такого правового становища слугує механізм, відповідно до якого за особою, на користь якої було прийнято рішення про передачу земельної ділянки в оренду, визнається право оренди шляхом визнання в судовому порядку договору оренди землі укладеним.
Однак важливо враховувати те, що перед зверненням до суду за захистом своїх прав щодо визнання укладеним договору оренди землі необхідно комплексно та на належному професійному рівні здійснити досудове врегулювання спору, зібрати відповідну доказову базу, спираючись на яку можна буде обґрунтовувати свою правову позицію.
Володіючи професійними навичками щодо захисту прав Клієнтів у сфері земельних відносин, юридична фірма ТОТУМ допоможе захистити право на оренду земельної ділянки з метою використання її для реалізації бізнес-задач: інвестиційних проєктів, будівництва тощо.
Команда юридичної фірми надасть Клієнту комплексний правовий супровід судової справи щодо визнання укладеним договору оренди земельної ділянки, що буде враховувати підготовку стратегії та тактики ведення спору, збір доказової бази, підготовку повного пакету необхідних процесуальних документів та представництво інтересів Клієнта в суді.
W dziedzinie „Nieruchomości i budownictwo”
Zwycięzca w nominacji „Budownictwo i Nieruchomości”.
Według ukraińskiego Klubu Nieruchomości
5 miejsce w „Praktyce Nieruchomości”
5 miejsce w praktyce „Prawo gruntowe”